пʼятниця, 18 травня 2012 р.

Лесиними стежками

     
    "Лесиними стежками"- під такою назвою в районній бібліотеці пройшов виїздний день інформації, приурочений 130-річчю від часу переїзду Лесі Українки в село Колодяжне Ковельського району. Літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки є одним із Семи чудес Волині. Саме в село Колодяжне і відправилися на екскурсію учасники заходу - бібліотечні працівники нашої системи.
    Волинський край був цілющим джерелом, з якого родина Косачів черпала наснагу. Тут вони прожили вони понад 50 років, а письменниця - 25. Тут пройшла частина Лесиного дитинства, вся юність, і пізніше, вже в дорослому віці, вона не раз відвідувала свою рідну домівку.

 
    Літературний музей Лесі Українки, "білий домик Лесі", "сірий" будинок Косачів - спадщина, яку залишила після себе родина. Екскурсія  музеєм-садибою подарувала нам незабутні враження від споглядання кімнат, у яких жила і творила наша талановита землячка.

                                                       
                                 
    В експозиції були представлені меморіальні речі Лесі Українки і родини Косачів, прижиттєві видання їхніх творів, фотографій, речі побуту та етнографії  Волині- одяг, рушники, крайки та інше. Також відтворені фрагменти робочого кабінету і сільської хати; копії автографів Лесі Українки, виготовлені на папері, кінця ХІХ століття.
  Прогулянка розкішним парком, ставочок з ряскою навіяли весняну прохолоду. А бронзові скульптури персонажів "Лісової пісні" - Лукаш, Доля та Мавка перенесли нас у казкову епоху загадкових мавок і лісовиків.


  Надзвичайно цікавою були фотовиставка "Свято Лісової пісні" за матеріалами Ніни Горик та виставка творчих робіт майстрині сучасної вишивки Ніни Габрилевич. І бібліотекарі мали змогу поспілкуватися з авторкою таких надзвичайно чудових робіт.

  
  На думку спадають слова Лесі Українки: "Ой, чи так красно в якій країні, Як тут, на нашій рідній Волині!" І  це справді так. Волинь багата на мальовничі куточки, і ми ще раз переконалися в цьому, відвідавши музей-садибу Лесі Українки в селі Колодяжне.


Немає коментарів:

Дописати коментар