четвер, 19 грудня 2013 р.

Покладіть гостинець під подушку

     
        Кажуть, що колись на нашій землі важко було знайти українську хату, де не було б на стіні образа Святого Миколая. І на всіх іконах у Миколая - добре й ласкаве обличчя, розкішна борода. Таким змальовують його й численні перекази. І кожна християнська душа любила цього великого Чудотворця, горнулася до нього і зверталася із своїми потребами, бо, мовляв, серце чує і знає, що він колись, за свого життя, був добродієм, отож і тепер може подати руку допомоги у біді.
      За церковними джерелами, Святий Миколай народився 257 року в місті Патарі, в Малій Азії. Батьки його - Феофан і Нона - були християнами, тож Миколай уже змалку був набожним. Коли його батьки помітили, що він такий набожний, то ще більше стали спрямовувати сина на шлях духовний. На той час у місті Патарі єпископом був близький родич цієї сім'ї. Коли він побачив Миколая, то запропонував йому прийняти сан священника.
    З того часу святитель Миколай почав допомагати всім, хто потребував цього. Своїми молитвами він утихомирює бурю на морі, рятує хворих і без ліку творить добрі діла.
    Та найбільше цього свята чекала дітвора. Увечері  хтось із найповажніших у родині, переважно дідусь, перевдягався в "доброго Миколая", заходив до хати з подарунками, що їх приготували батьки.  Вручаючи гостинці, Святий Миколай згадував усе те добре, що зробили впродовж року малюки. Він знав спеціальні приповідки для чемних дітей і непослухів. Діти свято вірили в існування доброго захисника і намагалися не гнівити "діда Миколая, який знає про все".
      На честь Святого Миколая створено чимало пісень, а також молитов. Ось одна із них:

МОЛИТВА ДО СВЯТОГО МИКОЛАЯ
      "Святий отче Миколає, вірний Заступниче тих, що до Тебе вдаються і в Тебе просять помічі. Молю Тебе, заопікуйся мною та захорони мене від дочасних нещасть, а ще більше від душевних нещасть, себто від гріхів. Святий Отче! Як Ти вмилосердився над трьома ув'язненими воєводами й вибавив їх від кари смерті, так умилосердися і наді мною, що погибаю в гріхах і заслуговую собі на вічну погибель.
      Святий отче Миколає, встався за мною до милосердного Бога й випроси мені ласки, щоб я в здоров'ї, невинності душі, а головне - без гріха перейшов (ла) цю долину сліз, а в вічності разом з Тобою славив (ла) у Тройці одного Бога в безконечні віки. Амінь".

     Тож серце Святого Миколая було і є відкритим для всіх, хто тільки може стати добрим покровителем і мудрим  наставником насамперед для ваших дітей. А для початку не забудьте покласти їм під подушку невеличкий подарунок від Святого Миколая.

Немає коментарів:

Дописати коментар