вівторок, 2 лютого 2021 р.

"Велич особистості""Коли б хтось...запитав мене, кого з молодих українських письменників двадцятих - тридцятих років я вважаю найбільш інтелектуально заглибленим, душевно тонким або, по-простому кажучи, найбільш інтелігентним, то я б ні на хвилину не задумався і відказав: - Валер'яна Підмогильного"
                                                                     Ю. Смолич 


2 лютого виповнюється 120 років від дня народження  українського письменника і перекладача, одного з найвизначніших прозаїків українського "розстріляного відродження" ВАЛЕР'ЯНА ПІДМОГИЛЬНОГО.

Валер'ян Підмогильний - яскравий представник інтелектуально-психологічної прози 20-30-х років ХХ століття.  Він є автором багатьох оповідань, повістей,  романів "Місто" та "Невеличка драма", перекладів французької літератури та літературознавчих праць.
Його проза гармонійно вписується в український модерн завдяки винятковій увазі до людської особистості, осягненню природи людини крізь призму різних життєвих обставин і ситуацій, зануренню в найпотаємніші порухи її свідомості і підсвідомості, і ставить твори Підмогильного поряд зі світовими зразками.

З нагоди ювілейної дати письменника для користувачів бібліотеки організовано книжкову виставку - постать "Велич особистості"


Більше про Валер'яна Підмогильного дізнаємося із  фільму "Валер'ян Підмогильний - розстріляний прозаїк українського відродження" на  нашій сторінці у Фейсбук чи на https://www.youtube.com/watch?v=ULuoowqVm8M

1 коментар:

  1. Мені шкода розмістити це в Інтернеті, але у мене немає вибору. Я ніколи не вірив у любовні заклинання чи заклинання, поки не зустрів того фокусника, коли цього року відвідав свого друга в Україні на діловому саміті. Я думав, що людина на ім’я доктор АЛАБА був справді могутнім, і він міг допомогти із заклинаннями, які повернули б загублених, закоханих та чарівні гроші, магію чи магію для хорошої роботи чи щастя. Зараз я щаслива. Я даю свідчення, тому що чоловік, за якого я хотів одружитися, залишив мене за 5 тижнів до весілля, і моє життя було перевернуто з ніг на голову, бо наші стосунки тривали 3 роки. Я дуже любив його, але його мати була проти нас і не мала добре оплачуваної роботи. Зустрівши цього чарівника, я розповів йому, що сталося, і пояснив йому ситуацію. Спочатку я вагався і був підозрілим, але просто спробував. І через два дні, коли я повернувся до Німеччини, мені зателефонував друг (нині чоловік), який прийшов до мене, і я вибачився, що все було домовлено з його матір’ю та родиною та отримав нову співбесіду, щоб одружитися. Я не повірив, бо доктор АЛАБА просто запитав моє ім’я та ім’я мого друга і все, що я хотів. Що ж, зараз ми щасливі у шлюбі і чекаємо на нашу маленьку дитину, а мій чоловік також має нову роботу, і наше життя стало набагато кращим. Його електронна пошта така: тепер ми щасливі у шлюбі та чекаємо на нашу маленьку дитину, а мій чоловік також має нову роботу, і наше життя стало набагато кращим. Його електронна пошта така: тепер ми щасливі у шлюбі та чекаємо на нашу маленьку дитину, а мій чоловік також має нову роботу, і наше життя стало набагато кращим. Його електронна адреса: dralaba3000@gmail.com Ви також можете надіслати йому WhatsApp на +2349071995123.''''''

    ВідповістиВидалити