пʼятниця, 11 вересня 2020 р.

День кіно у бібліотеці

  Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 року в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі.
З дореволюційним кіно в Україні пов’язана творчість багатьох популярних акторів. Королевою екрану тих часів була Віра Холодна, яка народилася в Полтаві і багато знімалася в Одесі.
   У 1922 році було засновано Всеукраїнське фотокіноуправління, якому вдалося реконструювати одеське і ялтинське підприємства, а в 1928 році ввести в дію Київську кінофабрику (майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка). У 1930 р. в Україні з’являється перший звуковий фільм - документальна стрічка Д. Вертова «Симфонія Донбасу».
 
  Українські художники впродовж минулого століття створили власну яскраву кіношколу, яка гідно збагатила світове кіно. У пам’яті назавжди залишаться імена Олександра Довженка і Івана Кавалерідзе, Марка Донського, Сергія Параджанова, Леоніда Бикова, Леоніда Осики, Івана Миколайчука і багатьох їх талановитих творчих послідовників. Протягом останніх років в український кінематограф прийшло нове покоління кіномитців.
    Професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно - встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.
  У 2003 році був прийнятий Закон України «Про загальнодержавну програму розвитку кіноіндустрії», завданням якого є створення належних умов для розвитку кінематографії України, відновлення ролі і впливу національного кінематографу у культурній, соціальній і духовній сферах життя українського народу, відновлення кінематографії як конкурентоспроможної галузі, вдосконалення механізмів позабюджетного фінансування та залучення в кінематографію України інвестицій.
 
(За матеріалами https://uk.wikipedia.org/wiki/День_українського_кіно;  https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=203&year=2019)
 
В 2020 році День українського кіно припадає на 12 вересня. З нагоди свята у центральній районній бібліотеці презентується книжкова виставка "Сторінками українського кіно" . Запрошуємо до перегляду.
 

                                               

Подивитися нове українське кіно онлайн ви зможете на: 

https://www.cinema.in.ua/category/filmy/dyvytys-onlain/

https://moviegram.com.ua/ukrainian-films-online/

https://www.the-village.com.ua/village/culture/culture-guide/295709-nove-ukrayinske-kino-divitisya-onlayn-bez-sms 

https://np.pl.ua/2020/05/8-novykh-ukrains-kykh-fil-miv-iaki-mozhna-lehal-no-dyvytys-onlayn/ та ін.

Немає коментарів:

Дописати коментар